Четвер 13 грудня 2018

121438616 Happy Easter 1 24

Увійти Зареєструватися

Авторизуватися

Логін *
Пароль *
Запам'ятати мене

Створити акаунт

Поля, помічені зірочкою (*) обов'язкові.
Справжнє ім'я *
Логін *
Пароль *
Повторіть пароль *
Email *
Повторіть email *

Закон про люстрацію: Чиновників режиму Януковича обіцяють не пускати у владу 10 років

0 mainПід дію закону про люстрацію потрапляє близько 1 млн осіб, заявив прем'єр Яценюк.

 

На вулиці Грушевського в центрі Києва вчора знову перекривали рух і палили шини, вимагаючи очищення влади. Щоправда цього разу йшлося не про зміну керівництва країни, а прийнятті закону про люстрацію. В підсумку з третьої спроби нардепи цей закон прийняли 231 голосами. Рішенню сприяло й звернення лідера ВО «Свобода» Олега Тягнибока, який пояснив, що краще проголосувати за пом'якшений варіант – відразу з 400 поправками в закон порівняно з першим читанням, ніж пізніше голосувати за жорсткіший варіант, спочатку запропонований «Свободою». Правда, як пізніше розповіли депутати кореспонденту «Сегодня.ua», голосували парламентарії за закон, досконально не ознайомившись з остаточним текстом документа, який недоступний і до цих пір.

Так, один з провідних спікерів УДАРу Павло Розенко, який отримав прохідний номер і в списку партії Блоку Петра Порошенко, сказав «Сегодня.ua», що вони голосували, «виходячи з довіри до своїх колег по робочій групі».

«Ті, хто працювали над цим законопроектом, подивилися, і сказали, що все, про що домовлялися, виконано. Ми довіряємо нашим колегам працюючим в робочій групі. В принципі, наша позиція не змінилася, ми завжди голосували за цей закон – і завжди його підтримували на всіх етапах», – сказав він.

Депутат зазначив, що найбільше питань стосується механізму реалізації закону про люстрацію.

«На комітеті розгоралася гостра дискусія і приводився цілий ряд аргументів, чому цей законопроект може стати всього лише декларативним, були дуже складні і непрозорі системи процедури люстрації. Сподіваюся, вони врахували наші пропозиції, я особисто вносив близько півтора десятка правок. Якраз щодо механізму реалізації», – розповіла Павло Розенко.

В свою чергу представник ВО «Свобода», один з лідерів партії під час революційних подій і фактично беззмінний комендант КМДА Едуард Леонов також повідомив «Сегодня.ua», що "про остаточну версію закону говорити зі 100% впевненістю, не можна зважаючи на велику кількість правок і малого часу на їх вивчення «. При цьому він запевнив, що „навіть з правками, навіть у більш м'якому, ніж свободівському варіанті -“ закон все одно дуже хороший».

«За винятком пункту про люстрацію виборних посад (через якому закон ризикував просто не пройти) – це дуже хороший закон. Але вже зараз до нього потрібно готувати зміни і потрібно поглиблювати люстрацію, додавши як раз таки люстрацію депутатів, мерів, суддів…», – каже Леонов, додаючи, що «остаточні висновки можна зробити, тільки ознайомившись з остаточним текстом закону, на який потрібно було б витратити кілька годин», а враховуючи, що текст із внесеними поправками він, як і решта депутатів побачили безпосередньо перед голосуванням, то зрозуміло що на детальне вивчення часу не залишилося.

При цьому Леонов запевнив, що «люстрація, по-перше, поширюється на всіх чиновників, а по-друге, прийняття та набрання чинності закону може дозволити почати люстрацію чиновників вже зараз». У тому числі й тому, що «закон включає перевірку даних про нерухомість, майну та грошах чиновників, включно з певним числом осіб – „тобто розшифрували поняття родичі і було визначено, який саме коло осіб повинен перевірятися на володіння незаконно придбаним майном і коштами“.

Не приховує своєї переконаності в дієвості закону та представник фракції „Батьківщина“, що входить в оточення президента, Володимир Ар'єв. Він розповів „Сегодня.ua“, що спочатку було чотири варіанти закону.

„Ми його виписували, починаючи з перемоги Майдану. І там було багато дискусій. Спочатку було чотири варіанти закону, але пізніше його звели в один (№ 4359-а), а я є одним із співавторів. Цей закон дозволяє перевірити абсолютно всіх, починаючи з верхівки (людей призначених на високі посади) і вниз. При цьому абсолютно чітко виписані критерії, за якими людина може не пройти люстрацію“, – говорить Ар'єв. Він зазначив, що хотів додати в закон окремі пункти по так званим ЛНР і ДНР, але „напевно не встигли“.

Як розповіла ще один співавтор законопроекту – позафракційний нардеп Юрій Дерев'янко, остаточна версії законопроекту розроблялася спеціальною робочою групою.

»Ми чітко голосували за закон у другому читанні в редакції поправок Дерев'янко, Ємця, Бондарчука. Це результат роботи робочої групи. Яка спочатку була ширше, але потім з неї вийшли регіонали і представники групи «За мир і стабільність», але приєднався представник президента в ВР Руслан Князевич, за що я його реально дякую. Проголосований закон – це результат роботи цієї робочої групи, і я з трибуни про це говорив. Ми всі голосували за друге читання виключно з поправками вищеназваних трьох депутатів", – каже Дерев'янко.

При цьому він додав, що, згідно з нормами закону, в його остаточній версії «перевірці підлягають усі держчиновники держвлади та органів місцевого самоврядування».

За його словами, результатом перевірки може бути заборона на заняття будь-якої посади в держслужбі на 5 або 10 років.

«Ті хто знає, що перевірку не пройдуть – вони звільняються відразу. На сайті органу, де працює людина, повідомляється про початок перевірки, а також на сайті Мін'юсту, і всі можуть повідомляти про цю людину наявну інформацію – всі інші органи перевіряють за чіткими критеріями, виписаним в законі», – пояснює Дерев'янко.

Нардеп додав, що критерії в законі виписані чіткі.

«Якщо чиновник працював на посадах прем'єра, віце-прем'єра, міністра, першого заступника міністра, керівника іншого органу виконавчої влади або його заступника під час режиму Януковича – з 2010 року по 2014 рік, ця людина в плині 10 років не має права обіймати будь-яку держпосаду; той же заборона стосується і тих хто в період з кінця 2013 року по 22 лютого 2014 (період Майдану) займав посаду в якості керівника правоохоронних органів, або їх заступників, прокуратури, керівників держадміністрацій – ті, хто не написав заяву і не пішов добровільно з посади, а залишилися працювати при цьому режимі; ті хто порушував права людини і сприяв, щоб мирні демонстранти потрапляли за грати, отримуючи від 8 до 15 років, всі ті, починаючи від прокурорів, слідчих, і інших співробітників та їх керівників – також позбавляються права займати посади – але по цій категорії – ще потрібно буде рішення суду, і нарешті, ті, хто був співробітником КДБ, або навчався в службі КДБ – за винятком технічного персоналу, ті хто очолював Комуністичну партію від рівня секретарів компартії району і вище, ті хто очолював комсомол від рівня секретарів ЦК ВЛКСМ у і вище – всі вони на 10 років позбавлені буду права працювати в органах держвлади», – заявив співавтор закону.

Він додав, що ще одна важлива норма закону – антикорупційна перевірка, яка «буде стосуватися перевірки декларацій всіх чиновників без винятку на предмет відповідності майна і законних засобів придбання цього майна».

На прийняття закону люстрації відреагували і які мітингували біля Ради представники Автомайдану і «Правого сектора».

«Так, ми задоволені», – сказав один з лідерів Автомайдану Сергій Коба. – Автомайдан, об'єднавши громадські організації, включаючи «Правий Сектор» і партію «Воля», змогли дотиснути, щоб вони прийняли цей закон, ми блискавично створили барикади шин – підпалили їх, автомайдановскіе патрулі перекривали периметр – весь урядовий квартал – ніхто не рухався, все знали в ВР що відбувається – і вони сиділи вже налякані. Після того, як ще одного депутата (Журавського) опустили в урну – тобто люструвати його таки способом і він пішов і розповів, що ми не жартуємо, після цього вони почали голосувати за цей закон".

Сьогодні на прийняття ще не підписав закону про люстрацію відреагував Кабмін. Як заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, під дію закону потрапляє близько 1 млн чиновників і співробітників правоохоронних органів.

«Під дію даного закону потрапляє 1 млн різного роду чиновників, держслужбовців, працівників правоохоронних органів. В тому числі і весь склад Кабміну, МВС, СБУ, Генпрокуратура, вся вертикаль влади. Дуже важливо, щоб під цей закон потрапила судова влада і ті, хто фальсифікував вироки і робив їх не ім'ям України, а ім'ям Януковича», – сказав Яценюк.

Пр це прем'єр доручив створити комісію з люстраційної перевірці діючих членів Кабміну та заступників міністра, а також всіх керівників органів центральної виконавчої влади. Крім того, прем'єр доручив сформувати єдиний державний реєстр осіб, щодо яких Прикладом люстрація.

 

Сегодня.юа

Додати коментар

Не дозволяються нецензурні слова!

Захисний код
Оновити

cc s 3

Контакти

Україна, Закарпатська область

м. Берегово.

Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Телефон: (066) 915-41-57

 

Інформація

Копіювання інформації дозволяється тільки зі зворотнім посиланням.

Правила користування сайтом
Реклама на сайті

Copyright

© 2013 Всі права належать beregszasz.com.ua.

Дизайн і розробка: 

Сайт створено веб-студією Best-Studio

best-studio.com.ua

E-mail підписка

Ви маєте можливість підписки за допомогою електронної пошти.