Четвер 13 грудня 2018

121438616 Happy Easter 1 24

Увійти Зареєструватися

Авторизуватися

Логін *
Пароль *
Запам'ятати мене

Створити акаунт

Поля, помічені зірочкою (*) обов'язкові.
Справжнє ім'я *
Логін *
Пароль *
Повторіть пароль *
Email *
Повторіть email *

Особливості переведення з одного місця роботи на інше

20131212094324Переведення працівника з одного підприємства на інше потребує дотримання певних норм чинного законодавства.

 

Для цього необхідно розглянути порядок дій, як самого працівника, так і відповідних служб підприємства під час переведення.Перш за все, порядок переведення повинен бути документально погоджений керівниками підприємств. Тому новий роботодавець звертається з листом-клопотанням на те підприємство (установу, організацію), де на день звернення працює працівник. Важливо, щоб у клопотанні було чітко зазначено строки, впродовж яких адміністрація нового підприємства просить звільнити працівника та діятиме обов’язок прийняти на роботу працівника в порядку переведення.

Якщо заздалегідь відомо, що працівник не заперечує проти переведення, то він повинен дати згоду на зміну роботодавця, написавши відповідну заяву, у якій зазначити, у тому числі, як і коли він хоче одержати компенсацію за невикористану відпустку (Прошу перевести мене на ДП «ПП» з 11 березня 2014 року. Належну мені компенсацію за невикористану відпустку прошу перерахувати до ДП «ПП»).

Маючи письмову згоду від працівника та не заперечуючи проти переведення, попередній роботодавець надсилає свою відповідь. У листі при цьому слід повідомити з якої саме дати звільнять працівника. А у наказі про звільнення зазначити: «ЗВІЛЬНИТИ: ІВАНОВА Івана Івановича, токаря 7 розряду цеху № 1 з 11 березня 2014 року у зв’язку з переведенням до ДП «КС» відповідно до п.5 ст.36 КЗпПУ».

Якщо роботодавець не погоджується на звільнення за переведенням, працівник може розірвати трудові відносини з власної ініціативи на підставі ст.38 КЗпПУ (для трудових договорів, укладених на невизначений строк). При цьому, залишити місце роботи він зможе не раніше, ніж сплине двотижневий термін попередження про звільнення.

Далі із працівником проводять остаточний розрахунок та вносять запис про звільнення до трудової книжки «Звільнений у зв’язку з переведенням на ДП «КС», відповідно п.5 ст.36 КЗппУ».
Компенсацію за невикористану відпустку за бажанням працівника перераховують новому роботодавцю. При цьому про нараховані та перераховані суми складають довідку.

Новий роботодавець після погодження про переведення немає підстав відмовитися від укладання трудового договору. Це передбачено ч.5 ст.24 КЗпПУ, де зазначається, що особі, запрошеній на роботу в порядку переведення з іншого підприємства, установи, організації за погодженням між керівниками підприємств, установ, організацій, не може бути відмовлено в укладенні трудового договору.

Договір із працівником (усний чи письмовий) роботодавець зобов’язаний укласти з першого робочого дня, наступного за днем звільнення з попереднього місця роботи. Якщо була обумовлена інша дата, то з тієї іншої дати. Саме про це йдеться у п.6 постанови Пленуму ВСУ від 06.11.92 № 9, де зазначено наступне: «При обґрунтованості позову суд рішенням зобов'язує власника або уповноважений ним орган укласти трудовий договір з особою, запрошеною на роботу в порядку переведення — з першого робочого дня наступного після дня звільнення з попереднього місця роботи (якщо була обумовлена інша дата — з цієї дати), з іншими особами — з дня їх звернення до власника або уповноваженого ним органу з приводу прийняття на роботу.
     Якщо внаслідок   відмови   у   прийнятті   на   роботу   або
несвоєчасного укладення трудового договору працівник мав вимушений
прогул,   його   оплата   провадиться відповідно до   правил ч.2
ст.235 КЗпП про оплату вимушеного прогулу незаконно звільненому
працівникові.»

До того ж, працівнику, якого приймають на роботу за переведенням, не встановлюють випробувального терміну, що визначено у ч.3 ст.26 КЗпПУ – «Випробування не встановлюється при прийнятті на роботу: осіб, які не досягли вісімнадцяти років; молодих робітників після закінчення професійних навчально-виховних закладів; молодих спеціалістів після закінчення вищих навчальних закладів; осіб, звільнених у запас з військової чи альтернативної (невійськової) служби; інвалідів, направлених на роботу відповідно до рекомендації медико-соціальної експертизи. Випробування не встановлюється також при прийнятті на роботу в іншу місцевість і при переведенні на роботу на інше підприємство, в установу, організацію, а також в інших випадках, якщо це передбачено законодавством.»

Додати коментар

Не дозволяються нецензурні слова!

Захисний код
Оновити

cc s 3

Контакти

Україна, Закарпатська область

м. Берегово.

Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Телефон: (066) 915-41-57

 

Інформація

Копіювання інформації дозволяється тільки зі зворотнім посиланням.

Правила користування сайтом
Реклама на сайті

Copyright

© 2013 Всі права належать beregszasz.com.ua.

Дизайн і розробка: 

Сайт створено веб-студією Best-Studio

best-studio.com.ua

E-mail підписка

Ви маєте можливість підписки за допомогою електронної пошти.