Четвер 13 грудня 2018

121438616 Happy Easter 1 24

Увійти Зареєструватися

Авторизуватися

Логін *
Пароль *
Запам'ятати мене

Створити акаунт

Поля, помічені зірочкою (*) обов'язкові.
Справжнє ім'я *
Логін *
Пароль *
Повторіть пароль *
Email *
Повторіть email *

Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку

original-531802133Жінки можуть оформити відпустку для догляду за дитиною на період до досягнення нею трирічного віку.

 

Протягом цього часу жінки отримуватимуть не заробітну плату, а відповідні виплати із державного бюджету. Крім цього, підприємствам не заборонено надавати своїм працівницям і тривалішу відпустку для догляду за дитиною, яка може бути як неоплачуваною, так і з частковою виплатою заробітної плати (лише за рахунок власних коштів).

Роботодавець на підставі відповідної довідки з медичного закладу повинен надати праців¬ниці неоплачувану відпустку до досягнен¬ня її дитиною шестирічного віку, якщо вона надалі потребує домашнього догляду. Доки жінка доглядає за малолітньою дити¬ною, за нею зберігається місце роботи.

Період відпустки для догляду за дити¬ною до досягнення нею трирічного віку і відпустки для догляду за дитиною до шести років без збереження заробітної плати зараховується як до загального, так і без-перервного стажу роботи й до стажу ро¬боти за спеціальністю (ст.181 КЗпП). Час відпусток, зазначених у цій статті, до стажу роботи, що дає право на щорічну відпустку, не зараховується.

До речі, вийти на роботу з відпустки для догляду за дитиною можна у будь-який час— у такому випадку жінка вправі повернутися на своє місце роботи, а працівника, який тимчасово виконував її трудові функції, повинні звільнити. Крім того, цілком можливим є вихід працівниці на роботу до закінчення строку її відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного (або шестирічного — частини третя та шоста ст. 179 КЗпП) віку, а потім — поновлен¬ня цієї самої відпустки.
Також, перебуваючи у відпустці для догляду за дитиною, жінка може виконувати роботу вдома чи працювати

на умовах неповного робочого часу. За таких обставин виплата соціальної допомоги не припиняє¬ться (попри розмір заробітної плати жінки). Іноді буває, що на роботу повертаються жінки — матері-годувальниці. Тому, від¬повідно до статті 183 КЗпП, жінкам, що ма¬ють дітей, яким ще не виповнилося півтора року, окрім загальної обідньої перерви, надаються додаткові перерви для годування дитини.

Вони мають надаватися через три години й тривати не менше 30хв. кожна, а якщо дітей двоє чи більше, — не менше 1 год. Строк і порядок «режиму году¬вання» працівниця та роботодавець визначають самостійно, але в будь-якому разі ці перерви вважаються робочим часом й оплачуються за розміром середнього заробітку працівниці

Є випадки, коли відпустку для догляду за дитиною (частина сьома ст. 179 КЗпП) бере повністю або частково батько дитини, бабуся або дідусь чи інші родичі, які фактично доглядають за дитиною. Проте слід враховувати, що це можливо лише в тому разі, якщо жінка вже не перебуває у такій відпустці. Скажімо, батько не зможе взяти відпустку для догляду за другою дитиною у той час, як його дружина перебуває у відпустці для догляду за першою дитиною. Справа в тому, що для оформлен¬ня такої відпустки батькові дитини (бабусі, дідусеві, іншим родичам) потрібно буде надати довідку з місця роботи матері дитинипро те, що вона вже вийшла на роботу й виплату відповідної допомоги їй припинено. Цю допомогу тоді отримуватиме зазначена вище особа, яка візьме відпустку для догляду за дитиною. Також за нею гарантова¬но зберігатиметься місце роботи.

Головний державний інспектор праці   М. В. Сойма

Додати коментар

Не дозволяються нецензурні слова!

Захисний код
Оновити

cc s 3

Контакти

Україна, Закарпатська область

м. Берегово.

Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Телефон: (066) 915-41-57

 

Інформація

Копіювання інформації дозволяється тільки зі зворотнім посиланням.

Правила користування сайтом
Реклама на сайті

Copyright

© 2013 Всі права належать beregszasz.com.ua.

Дизайн і розробка: 

Сайт створено веб-студією Best-Studio

best-studio.com.ua

E-mail підписка

Ви маєте можливість підписки за допомогою електронної пошти.