П'ятниця 18 січня 2019

121438616 Happy Easter 1 24

Увійти Зареєструватися

Авторизуватися

Логін *
Пароль *
Запам'ятати мене

Створити акаунт

Поля, помічені зірочкою (*) обов'язкові.
Справжнє ім'я *
Логін *
Пароль *
Повторіть пароль *
Email *
Повторіть email *

Beregszász polgármesterének nyilatkozata

19113988 1055509107916017 3606119058711635268 nBabják Zoltán, Beregszász polgármestere Facebook-oldalán adott hangot nemtetszésének a november 12-i beregszászi szélsőséges megnyilvánulásokkal kapcsolatban. Az alábbiakban változtatások nélkül közöljük az elöljáró által megosztott posztot.

Nyilatkozat a szélsőségesek beregszászi félelemkeltő akciója kapcsán

Nem felhőtlenek manapság Ukrajna és Magyarország kapcsolatai, ami automatikusan rányomja bélyegét a két nép viszonyára is. Városunkban ennek ellenére sikerült megőrizni a nemzetek közötti békét, a nyugalmat, a toleranciát, ami mindig is jellemezte a soknemzetiségű, multikulturális Beregszászt.

Ezért is érthetetlen számunkra mindaz, ami november 12-én, vasárnap történt városunkban. A rendezvénynek ugyanis, amit Vaszil Vovkunovics, a Szabadság Légió parancsnokhelyettese jelentett be, békésnek kellett volna lennie.
Ehelyett azonban egy félelemkeltő akció kerekedett belőle, amelynek résztvevői szinte csatatérré változtatták Beregszászt: hatalmas füstfelhők terjengtek, robbanások hallatszottak. Nem véletlen, hogy az emberek megrémültek, a gyerekek sírtak, s az édesanyák menekültek velük együtt a masírozóktól.

A szemtanúk elmondása, illetve a megye kormányzójának információi szerint a résztvevők többsége Lemberg, Ivano-Frankivszk, Csernyivci megyéből, illetve Husztról és Ungvárról érkezett, mert helyben alig vannak híveik, s szinte nincs politikai támogatottságuk. A szélsőségesek agresszívan viselkedtek, provokatív jelmondatokat skandáltak.
Különösen felháborító, hogy a menet résztvevői akik — eltérve az engedélyezett útvonaltól — előbb a magyar főkonzulátushoz vonultak, majd megálltak a polgármesteri hivatalnál, ahol eltávolították a magyar nemzeti lobogót az épületről, amely a hatályos törvényekkel teljes összhangban volt ott elhelyezve Ukrajna, Beregszász, valamint az Európai Unió lobogói mellett. Ennek kapcsán meg szeretném jegyezni, hogy a zászló nem az ő tulajdonuk, nem ők tűzték ki, s az ügyben feljelentést teszünk. S még valami: amikor polgármesterré választottak, a hivatalon már ott volt Ukrajna, Beregszász zászlaja és a magyar nemzeti zászló, majd a Méltóság Forradalmát követően kitűztük az EU lobogóját is, mint azon értékek jelképét, amelyek felé törekszünk. S minden erőmmel azon leszek, hogy amikor új polgármester kerül egyszer majd a helyemre, akkor is ott lobogjanak e zászlók!

Fontosnak tartom megjegyezni azt is, hogy a rendvédelmi szervek munkatársai megpróbálták ellenőrzésük alatt tartani az eseményeket, de nem sikerült például megakadályozniuk, hogy letépjék a magyar zászlót a polgármesteri hivatal épületéről. A város közösségével együtt jómagam is azt vártam volna tőlük, hogy határozottabban lépnek fel, megakadályozzák a provokációkat, nem viselkednek passzívan.
Végezetül le szeretném szögezni: Beregszász közössége elítél minden szélsőséges fellépést, bármely oldalról történjen is az. Meg szeretném köszönni városunk polgárainak, akik személyesen, a közösségi médián keresztül, vagy bármi más módon kiálltak az európai értékek mellett, a mellett, hogy Beregszász a továbbiakban is a béke, az egyetértés, a különböző nemzetek itt élő képviselőinek biztonságos, toleráns otthona legyen!

Kárpátalja.ma

Додати коментар

Не дозволяються нецензурні слова!

Захисний код
Оновити

cc s 3

Контакти

Україна, Закарпатська область

м. Берегово.

Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Телефон: (066) 915-41-57

 

Інформація

Копіювання інформації дозволяється тільки зі зворотнім посиланням.

Правила користування сайтом
Реклама на сайті

Copyright

© 2013 Всі права належать beregszasz.com.ua.

Дизайн і розробка: 

Сайт створено веб-студією Best-Studio

best-studio.com.ua

E-mail підписка

Ви маєте можливість підписки за допомогою електронної пошти.